نوشته جدید

آدرس پزشکی قانونی مشهد ⚖️

pezheshk ghanooni mashhad

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

پزشــکی قانـــــــــــــــــونی در مشــــهد

چگونه پرونده تهیه کنیم؟

پزشکی قانونی یکی از مهمترین سازمان های وابسته به قوه قضائیه است که در زمینه های مختلف پزشکی و روانشناسی نظر دهنده و مشاور مراجع قضایی و اداری می باشد. این سازمان با دریافت دستور از مراجع ذیصلاح، مانند دادگاه ها و دادسراها، پرونده های پزشکی قانونی را برای افراد تشکیل داده و شعبه مربوطه را اعلام می کند.

پزشکی قانونی با انجام معاینات و تحقیقات لازم، گزارشی دقیق و مستند از علت و زمان فوت یا میزان آسیب دیدگی و جراحات و صدمات جسمی و روحی افراد را به مرجع قضایی ارسال می کند. این گزارش می تواند در رفع ابهامات و حل اختلافات قضایی و اداری موثر باشد.

پزشکی قانونی در مشهد؛ چگونه مراجعه کنیم؟

برای مراجعه به پزشکی قانونی در مشهد، ابتدا باید دستور ارجاع از مرجع قضایی ذیصلاح را دریافت کنید. سپس با مراجعه به سایت پزشکی قانونی، شعبه مربوطه را انتخاب کنید و نوبت خود را رزرو کنید. در روز مقرر، با همراه داشتن دستور ارجاع و مدارک شناسایی، به شعبه مورد نظر مراجعه کنید و پرونده خود را تشکیل دهید.

پزشکی قانونی در مشهد؛ چه خدماتی ارائه می دهد؟

پزشکی قانونی در مشهد، خدمات متنوعی در زمینه های پزشکی و روانشناسی ارائه می دهد. برخی از این خدمات عبارتند از:

  • کارشناسی در امور پزشکی: شامل کارشناسی در موارد فوت، آسیب دیدگی، جراحی، تشخیص بیماری ها، تعیین سن، تعیین جنسیت، تعیین نسبت و …
  • کارشناسی در امور روانشناسی: شامل کارشناسی در موارد اختلالات روانی، تعیین ظرفیت قانونی، تعیین سلامت روان، تعیین شخصیت، تعیین توانایی های شناختی و …
  • کارشناسی در امور سم شناسی: شامل کارشناسی در موارد مسمومیت، تعیین میزان الکل و مواد مخدر در خون و ادرار، تعیین علت مرگ ناشی از سم و …
  • سایت پزشک قانونی مشهد مقدس

پزشکی قانونی: یک حرفه چند جانبه و مهم

پزشکی قانونی یکی از شاخه های پزشکی است که به بررسی رابطه بین پزشکی و حقوق می پردازد. پزشکان قانونی به عنوان کارشناسان پزشکی در دادگاه ها، ادارات دولتی و سازمان های مرتبط با قوه قضائیه فعالیت می کنند. آنها مسئول انجام امور مختلفی هستند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

کالبد شکافی و تشخیص علت مرگ

یکی از مهم ترین وظایف پزشکی قانونی، کالبد شکافی جسد های متوفی است. این عمل به منظور تشخیص علت مرگ، شناسایی هویت فرد، تعیین زمان مرگ، تشخیص بیماری ها و صدمات و اثبات یا رد جرم انجام می شود. پزشکان قانونی با استفاده از روش های بالینی، آزمایشگاهی و تصویربرداری، می توانند نتایج کالبد شکافی را به صورت گزارش تهیه و به مقامات قضایی ارائه کنند.

معاینات جسمی و روانی

پزشکان قانونی همچنین می توانند معاینات جسمی و روانی افراد زنده را انجام دهند. این معاینات ممکن است در مواردی مانند تصادفات، جراحات، آسیب های جسمی و روحی، سوء مصرف مواد مخدر، سقط جنین، تجاوز جنسی، اختلالات روانی و … لازم باشد. پزشکان قانونی با توجه به شواهد و مدارک موجود، می توانند نظر خود را در مورد وضعیت جسمی و روانی فرد، عوامل موثر بر آن و ارتباط آن با موضوع دعوا اعلام کنند.

کارشناسی آزمایشگاهی و مسمویت

پزشکان قانونی نیز مسئول انجام کارشناسی آزمایشگاهی در مواردی مانند شناسایی DNA، تشخیص مواد مخدر، تعیین خون گروه، تشخیص بیماری های عفونی و … هستند. این کارشناسی ها به کمک تکنولوژی های پیشرفته و دقیق انجام می شوند و نتایج آنها می توانند در حل بسیاری از پرونده های قضایی مؤثر باشند. علاوه بر این، پزشکان قانونی می توانند مسمویت های ناشی از مصرف مواد شیمیایی، دارویی، گیاهی و … را بررسی و تشخیص دهند.

خلاصه

پزشکی قانونی یک حرفه چند جانبه و مهم است که به حفظ عدالت و حقوق انسان کمک می کند. پزشکان قانونی با داشتن دانش و تجربه پزشکی و قانونی، می توانند در روند قضایی نقش مؤثری داشته باشند. آنها همچنین می توانند در زمینه های پژوهشی و آموزشی فعالیت کنند و به ارتقای علم و دانش در این شاخه از پزشکی کمک کنند.

⚖️ آدرس پزشک قانونی مشهد ⚖️
مرکزمسئولکد پستیتلفنآدرس
مرکز پزشکی قانونی استان خراسان رضویدکتر سید آریا حجازی۹۱۳۸۶۱۵۹۱۶☎️ ۳۸۴۲۵۹۴۶مشهد، خیابان سناباد، چهارراه پل خاکی
مرکز پزشکی قانونی استان خراسان رضوی (آزمایشگاه)دکتر محسن رضازاده شجاعی و دکتر حریری۹۱۸۳۸۸۸۹۳☎️ ۳۸۴۲۵۹۴۶مشهد، میدان بیمارستان امام رضا(ع)، خیابان رازی، خیابان شهید صابری، جنب اورژانس عدالتیان
مرکز پزشکی قانونی شرق مشهدآقای دکتر علی نقش۹۱۴۴۸۶۵۱۸۶☎️ ۳۲۲۲۷۳۱۷مشهد، میدان راه آهن، بین کامیاب ۱۸ و ۲۰
مرکز پزشکی قانونی غرب مشهددکتر سعید ضرابی۹۱۸۸۹۱۴۴۶۷☎️ ۳۸۹۲۴۴۴۲مشهد، بلوار وکیل آباد، بین وکیل آباد ۴۵ و ۴۷
5/5 - (2 امتیاز)
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
لینک ها
سازمان پزشک قانونی کشوراداره کل پزشک قانونی استان خراسان رضوی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
وکیل ۰۹۱۵۴۷۷۲۰۰۸